Motivace dětí – jak děti podpořit tam, kde potřebují

Motivace dětí – jak děti podpořit tam, kde potřebují

Téma motivace dětí je aktuální už od malička: zabýváme se tím, jak děti podpořit, aby zvládly samostatně jíst, chodit na nočník, jak je naučit dobrému chování, jak podpořit jejich motivaci k učení, k zapojení do domácích prací atd.

Zkrátka je chceme podpořit v tom, aby rostla jejich samostatnost, zodpovědnost, vnímavost k potřebám vlastním i potřebám druhých lidí. 

Jak být dětem v tom všem užitečnou podporou, jak je povzbuzovat a neodrazovat? Jaké jsou typy motivace, co je to optimální úroveň motivace, přiměřená míra úkolů, společné nastavování pravidel a hranic a v čem je to důležité? To jsou některé z otázek, na které si budeme společně při semináři odpovídat. 

Seminář bude probíhat interaktivní formou, bude založený na příkladech a cvičeních ze života, práci ve skupinkách a společné reflexi a sdílení.

Kdy

  • 7. 11. 2020 v čase 9:00–16:00 hod. 

Kde

Centrum pro rodinu a sociální péči, Biskupská 7, Brno

Cena

  • 1 100 Kč/ účastník 

Lektorka

Mgr. et Mgr. Petra Sapáková vystudovala magisterské obory psychologie (abs. 2011, FSS MU Brno) a speciální pedagogika (abs. 2012, PedF MU Brno). Absolvovala komplexní výcvik v rodinné terapii (Institut rodinné terapie Praha, 2013-2019). Podpora rodin a téma rodičovství jsou dlouhodobě v centru jejího profesního zájmu. Má zkušenosti s lektorováním kurzů pro rodiče v mateřských a rodinných centrech. Spolupracuje se Sdružením pěstounských rodin. Působila rovněž  jako školní psycholožka na základní škole a lektorka preventivních programů pro školní třídy.

Kontakt na koordinátora

Mgr. Ivana Štěpánková
Centrum pro rodinu a sociální péči
Biskupská 7, 602 00 Brno
tel.: 518 328 816
mobil: +420 / 736 608 607
e-mail: ivana.stepankova@crsp.cz

Odebírejte newsletter

Sledujte nás na sociální síti

Přečtěte si novinky na blogu

Kontaktujte nás