Mluvme v pohodě i s dětmi

Seminář Mluvme v pohodě i s dětmi

Mami, tati, slyšíš mě? 

Máte pocit, že vás dítě neposlouchá a často “zlobí“? Už vás vyčerpává každodenní křik a pláč? Nejste v tom sami. Společně se skupinou rodičů se to pokusíme změnit a pracovat na svém přístupu a vztahu k dětem. 

Na semináři Mluvme v pohodě i s dětmi vás naučíme, jak reagovat ve vypjatých momentech, jak se nenechat vtáhnout do hádky, jak vyjádřit slova podpory, pochopení nebo jak pozitivně motivovat. Na modelových příkladech si vysvětlíme, co je to emocionálně zabarvená komunikace a jaký má vliv na reakci dítěte. Názorně si vyzkoušíme neefektivní a efektivní způsoby komunikace. V rámci debaty se vrátíme do dětských let, abychom pochopili potřeby dítěte, jeho touhy i emoce.

Tento kurz je určen pro rodiče, kteří chtějí posílit dobré vztahy v rodině.

Kdy

  • termín 24. 10. 2020, 9.00–15.00 hod. je zrušen 

  • hledáme náhradní termín 

Kde

Centrum pro rodinu a sociální péči, Biskupská 7, Brno

Lektorka

Jsem maminka úžasného malého muže, který mi bezostyšně nastavuje zrcadlo a díky kterému se učím každým dnem být lepším člověkem. V rodině jsem pomáhala s výchovou dvou bratrů, přičemž lehká mozková dysfunkce mladšího z nich nám všem dospělým kolem ukazuje, že život nelze žít bezchybně a podle tabulek, ale že láska a pochopeni je nejdůležitější v jakémkoliv vztahu. I proto se snažím řídit příslovím „Co zaseješ, to sklidíš.“

Kurz Mluvme spolu v pohodě vznikl na základě vědeckých poznatků skloubených s komunikačně orientovanými vztahovými překážkami běžného života. V rámci bakalářského studia komunikace na Amsterodamské univerzitě jsem měla možnost proniknout do tajů rétoriky, argumentace, interkulturní komunikace, vědeckého i tvůrčího psaní. Odborné znalosti mluveného i psaného slova jsem obohatila absolvováním kurzů a seminářů efektivního rodičovství pořádaných Centrem pro rodinu a sociální péči. Tato kombinace dvou odlišných pohledů na komunikační dovednosti, jež se vzájemně prolínají, mne přesvědčila o tom, že kvalitní a upřímná komunikace je základem dobrých vztahů. 

 

Kontakt na koordinátora

Mgr. Ivana Štěpánková
Centrum pro rodinu a sociální péči
Biskupská 7, 602 00 Brno
tel.: 518 328 816
mobil: +420 / 736 608 607
e-mail: ivana.stepankova@crsp.cz

Odebírejte newsletter

Sledujte nás na sociální síti

Přečtěte si novinky na blogu

Kontaktujte nás