Mé dítě potřebuje pomoc – kudy kam?

me-dite-potrebuje-pomoc

Dětská duše je křehká a zranitelná. O to víc, když ji něco trápí a volá o pomoc. Zjištění, že “mé dítě potřebuje pomoc”, je těžké a bolestné. Každý rodič chce vidět své dítě šťastné a bezstarostné. Co však s tím, když se dítě trápí?

Seminář Mé dítě potřebuje pomoc – kudy kam?

Cílem je představit rodičům možnosti, jak s dítětem v krizi komunikovat, jak mu poskytnout první psychickou pomoc, jak vytvořit atmosféru důvěry a bezpečí, a jak se ptát tak, aby se skutečně něco dozvěděli.

Celospolečenské změny a události (pandemie, válka, krize, sociální sítě atd.) v posledních letech zasáhly nejen do atmosféry naší společnosti, ale i do našeho každodenního fungování a duševního zdraví. Znatelně ovlivnily i křehkou a zranitelnou psychiku dětí, teenagerů a mladých dospělých, a postavily tak před nás dospěláky a rodiče výzvu, jak jim pomoci, když se trápí a neví kudy kam. Jak být jistějším rodičem v této nejisté době? Jak poznat, že mé dítě volá o pomoc? Jakým způsobem ho podpořit?

Prakticky a sebezkušenostně se zaměříme na možné formy pomoci a představíme si nejčastější psychické potíže, se kterými se rodiče mohou u svých dětí setkat. Zorientujeme se rovněž i v síti odborníků, na které se můžeme obrátit, a nezapomeneme i na to, jak se v těchto chvílích postarat sami o sebe, abychom svou roli průvodce a podpory bez újmy zvládli.

Seminář je zaměřen prakticky a sebezkušenostně. 

Kdy

  • připravujeme termín 

Kde

  • Centrum pro rodinu a sociální péči, Biskupská 7, Brno

Cena

  • 1 200 Kč / účastník

Lektor

Vystudovala psychologii na FSS MU v Brně a v rámci doplňujícího vzdělávání také pedagogiku volného času, pedagogické studium psychologie pro SŠ a psychologii pro zdravotnictví. Je absolventkou psychoterapeutického výcviku INSTEP, absolventkou ročního výcviku v krizové intervenci a řady dalších kurzů věnujících se práci s dětmi a mladistvými. Pracuje jako psycholožka v brněnském centru krizové pomoci SPONDEA a jako terapeutka ve své soukromé praxi. Dříve pracovala jako školní psycholožka, krizová interventka na lince důvěry a metodička a lektorka programů primární prevence na základních školách. Dlouhodobě se věnovala i vedení dětského kolektivu a vzdělávání vedoucích ve skautu.

Vystudovala obor psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a obor Pedagogika volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity. Absolvovala čtyřletý psychoterapeutický výcvik Cestou systemických terapií a kurz Krizové intervence tváří v tvář. Pracuje jako školní psycholožka na základní škole v Brně. Ve své práci se snaží propojovat prvky zážitkové pedagogiky a psychologie. Její zkušenosti vycházejí z každodenní práce s dětskými kolektivy a z individuálních konzultací rodiči a učiteli.

Kontakt na koordinátora

Mgr. Ivana Štěpánková
Centrum pro rodinu a sociální péči
Biskupská 7, 602 00 Brno
tel.: 518 328 816
mobil: +420 / 731 604 064
e-mail: ivana.stepankova@crsp.cz

logo_darujme-cz

Podpořte nás na darujme.cz

Chod a provoz neziskové organizace (Centrum pro rodinu a sociální péči nevyjímaje) je z velké části financován prostřednictvím dotačních či nadačních programů, ať už na evropské, národní či samosprávné úrovni.

Vždy však existují aktivity, které byly, jsou a budou realizovány bez ohledu na to, zda jsou finančně podpořené či nikoli. Prostě proto, že je to správné a nikdy se takových programů nevzdáme. Na jejich podporu využíváme dary organizací a jednotlivců.

Další možnosti jak nás podpořit (crsp.cz) »