Efektivní výchova

efektivní výchova

Semináře na téma Efektivní výchova

Semináře jsou určeny lektorům a absolventům Kurzu efektivního rodičovství, kteří mají zájem se v této problematice dále vzdělávat,
ale také zájemcům z řad široké veřejnosti.

Témata seminářů se zaměřují na zajímavá témata efektivní výchovy a věnují se oblastem, které s efektivní výchovou souvisejí.
Témata jsou vybírána s ohledem na nejpalčivější výchovné problémy, které rodiče s dětmi řeší.

Cílem seminářů je načerpání nových výchovných přístupů, výměna zkušeností s ostatními účastníky a povzbuzení pro nelehkou rodičovskou roli.

Cena

  •  23. 11. 2019 Úzkost u dětí a její zvládání z pozice rodiče – 890 Kč
  •  19. 10. 2019 Mluvme spolu v pohodě  – 1050 Kč

Témata

 Úzkost u dětí a její zvládání z pozice rodiče 

V rámci semináře se dozvíte, jaké druhy úzkostí se u dětí nejčastěji objevují, jak je poznat a hlavně, jak s nimi pracovat. Co můžete jako rodič udělat proto, aby se u Vašeho dítěte nerozvinula úzkostná porucha? Kdy je dětem naopak úzkost prospěšná? Na krátký teoretický úvod následuje praktický nácvik, sdílení zkušeností se skupinou a případně kazuistiky z terapeutické praxe.

Lektorka

PhDr. Kateřina Jírů

Kdy

sobota 23. 11. 2019, 9.00–16.00 hod.

Kde

Centrum pro rodinu a sociální péči, Biskupská 7, Brno

Cena

890 Kč

Mluvme spolu v pohodě

Chcete se v klidu a s respektem domluvit s dítětem, partnerem, tchýní i šéfem? Metoda, „Co na srdci, to na jazyku“, vás přivádí do nepříjemných situací? Souhlasíte s tvrzením, že příjemný rozhovor je základem dobrých vztahů? Naučíme vás, jak reagovat ve vypjatých momentech, jak se nenechat vtáhnout do hádky, jak vyjádřit slova podpory, pochopení, nebo jak pozitivně motivovat. Na modelových příkladech si vysvětlíme, co je to emocionálně zabarvená komunikace a jaký má vliv na reakci komunikačního partnera.  Názorně si vyzkoušíme neefektivní a efektivní způsoby komunikace. Ukážeme si, jak empaticky a aktivně naslouchat, ale i to, jak mluvit, aby nás ostatní pochopili. Kurz je zaměřený na komunikační dovednosti a vhodný pro všechny dospělé.

Lektorka

Bc. Veronika IJsselstijn

Kdy

sobota 19. 10. 2019, 9.30–15.00 hod.

Kde

Centrum pro rodinu a sociální péči, Biskupská 7, Brno

Cena

  • 1050 Kč (hlavní kurz)

Kontakt na koordinátora

Mgr. Ivana Štěpánková
Centrum pro rodinu a sociální péči
Biskupská 7, 602 00 Brno
tel.: 518 328 816
mobil: +420 / 736 608 607
e-mail: ivana.stepankova@crsp.cz

Přihlášení na kurz

Přihlaste se na kurz pomocí tlačítka níže:

Kdy & Kde

Viz jednotlivá témata

Lektoři

PhDr. Kateřina Jírů vystudovala psychologii (FSS MU abs.2012) a následně si dodělala rigorózní zkoušku z vývojové psychologie (2012). Má absolvovaný pětiletý psychoterapeutický výcvik v kognitivně behaviorální terapii (2012-2017). Dříve pracovala jako školní psycholožka. Nyní se věnuje soukromé psychoterapeutické praxi, práci psycholožky ve středisku výchovné péče a svým dvěma malým synům.

Jsem maminka úžasného malého muže, který mi bezostyšně nastavuje zrcadlo a díky kterému se učím každým dnem být lepším člověkem. V rodině jsem pomáhala s výchovou dvou bratrů, přičemž lehká mozková dysfunkce mladšího z nich nám všem dospělákům kolem ukazuje, že život nelze žít bezchybně a podle tabulek, ale že láska a pochopeni je nejdůležitější v jakémkoliv vztahu. Několik let jsem se v zahraničí starala o děti různého věku a vyzkoušela si různé výchovné metody. Díky této zkušenosti věřím, že správně komunikovat, nesoudit, podporovat a oceňovat ty nejmenší úspěchy je základ pro dobrý vztah. Naučila jsem se to v životě a potvrdila v kurzech efektivního rodičovství a efektivní výchovy. Snažím se řídit příslovím „Co zaseješ, to sklidíš.“

Odebírejte newsletter

Sledujte nás na sociální síti

Přečtěte si novinky na blogu

Kontaktujte nás

Facebook
Follow by Email
RSS
Twitter